גלוקופיקרון // 11 בפברואר

ערב המציג שתי עבודות שנוצרו במקביל בקומות שונים בהשראת ספר אחד.

במשך כשנה וחצי אסף אהרונסון ואלי הייקנס החליפו רשמים, דעות, והתרגשות סביב הספר ״Eros the Bitter Sweet" , של הסופרת אן קרסון, ועכשיו הם מציגים את העבודות שכל אחד מהם יצר, זו לצד זו, בערב אחד.


תאריכים וכרטיסים

מוצש 11 בפברואר 2017 בשעה 21:00 לרכישת כרטיסים

ללוח המופעים המלא


על העבודות והיוצרים

אז עכשיו: פרולוג – אלי הנקינס

 הוא שילוב של הרצאה ואקספוזיציה כוראוגרפית. זוהי הופעת סולו שמאשררת את חוסר התוחלת של התשוקה, החל ממטענה הראשוני המסחרר, ועד להמשך מימושה הכושל. בהומור וחוסר בושה הנקניס מנצלת את גופה ופושטת ממנו את טבעו הפואטי כפי שהוא מוצע לצריכה, שיפוט, וכמובן: תשוקה. ״אז עכשיו״ נוצר על ידי צוות שכולו נשים, ואורג פיתוי, סטנד-אפ, ומציצנות כפויה, בנסיון להציג את ההגיון הייחודי והמגושם של סקס ואהבה.

 

מה שמגיע – אסף אהרונסון

היצירה מתבוננת על האירוע הבימתי כעל אירוע מפוזר. היא מתנהלת בפרקים של דימויים שמפרידים ביניהם מעברים בין חושך לאור, ומציגה התנסות בקומפוזיציה של הבזקים, שניתן להתבונן בהם כעל דילוגים בין מחשבות שונות על אודות הארוס.

מקור ההשראה לעבודה הוא הספר Anne Carson "Eros the bittersweet an essay", שבו מציעה המחברת דיון על אודות הגוף החושק-נחשק בשירה היוונית העתיקה – תקופה שבה ארוס פועל כישות עצמית, וחשק מונח לפעמים על גוף כמו גשם. עבודה זו, המתקיימת בין העכשווי למיתולוגי, מאפשרת היווצרות של זהות יחידה המורכבת משילוב של חבֵרוּת ושל חִברות, ומבקשת באמצעות תנועה רפטטיבית ליצור אובייקטים שמאכלסים תשוקה.

את תהליך העבודה של היוצרים מניעים המוטיבציה להיות חופשיים מעקביות וכן עניינם בהבניית תוכן באופן שאינו לינארי.

 

משתתפים: יואב אדמוני, זהר וימן קלמן, בר אלטרס, אסף אהרונסון, מתן אפיק

תלבושות : קימ טטלבאום // הפקה: סיגל דהן // ציירת : רותם מנור

תודה לנדב סווטלוף על שיתוף הפעולה בעיצוב וקונספט של אביזרים ופרטי לבוש, ליעל ביאגון-ציטרון, לססיל בליי ולתמי לבוביץ - שהן עיניים ואוזניים קשובות ותומכות,

ולזהר וימן קלמן על העזרה הרבה במחקר התאורטי

 

תודות נוספות לחברים ומשפחה שעזרו בצורות מגוונות אחרות : ליונתן אהרונסון לעתי אהרונסון לבשמת ֿ לאלכס פרושין לאמילי רודריגו ומתן אפיק , לואיז טרו הרט , מארק גבריאל , קטי וולש , חנה ארדמן, ורורי דונבין

 

אלי הנקינס היא אומנית פרפורמנס המבוססת בפורטלנד , אלי מיצרת עבודות שמשחקות עם ערעור של דמות דרך מחקר של פיזיות מסתורית, חריפות טקסטואלית , מבוכים לוגים, ושכבתיות של דמיון , כל זאת בדיאלוג מתמשך אם הניסון שלה לדכא את הלהיטות שלה במציאת חן , השיתופי פעולה האחרונים שלה כוללים את ״חינוך גופני ״ ( לוסי לי יים , קיאון גאסקין וטאקה יאמאמוטו) , ריצ'אל דיקטור , מורגן טורסון , טני הולט, וסוניטי דרנובסק. 

אסף אהרונסון נולד בירושלים , בוגר של הלימודים לתואר ראשון בתוכנית של הhzt למחול וכוראוגרפיה באוניברסיטת udk בברלין . אסף שיתף פעולה ועבד אם אומנית שונים , כמו רורי דונבין , פיטר פלייר , מיה חביב , חנה ארדמן , איריס ארז , תמי ליבוביץ , ארקדי זידס, קלמו ליי , אמילי קומבט , ססיל בליי ועוד