ציפור שחורה | בינינו - מופע סטודיו // 15 ביולי

גיל קרר ושרון וזנה בערב משותף


ציפור שחורה
מאת שרון וזנה

בחלל תחום ומוגדרשתי נשיםמנסות שוב ושוב לשנות את כללי הציטוט המוכריםהיצירה בוחנת ייצוגים מהתקופה הקלאסית ומהתקופה העכשוויתמפרקת ומרכיבה אותם לדימויים חדשיםהיא שואבת השראה מהתאוריה הפרפורמטיבית של ג'ודית באטלרהטוענת כי מגדר הוא מופעכלומר סוג של פעולה שמבצעים בני אדם מתוך הרגל תרבותי מוטמע ומושרשהיצירה מבקשת לקרוא לפעולה אינדיווידואליתשל חריגהשבירה וביקור מחודש בגוף הנשי.

 

רקדניות שותפות: טל נוף, דניאל לנדר

מוסיקה:

Bela Bartok: String Quartet No. 4 in C Major, Op. 17, Sz. 91: V. Allegro molto, IV. Allegretto pizzicato

Performed by: Jerusalem Quartet.

"אין לי ארץ אחרת" מילים: אהוד מנור, קורין אלאל. ביצוע: קורין אלאל

עריכה מוסיקלית: רעות יהודאי  ניהול חזרות וייעוץ: נועה שילה, תמר סון

היצירה הועלתה בבכורה בפסטיבל הסולואים הבינלאומי ירושלים 2022 בניהולה האמנותי של מרים אנג'ל. היצירה נוצרה בתמיכת משרד התרבות, עיריית תל אביב, עמותת הכוריאוגרפים, מפעל הפיס ופסטיבל JISDF.

תודות: ד"ר דן שגיב, רן בראון והתיכון הארצי לאמנויות ע"ש תלמה ילין גבעתיים, טליה פז, ד"ר עינב קטן שמידט, שי לזר ומכללת סמינר הקיבוצים, גינת קליד, אורית שטראוך ובית המחול מנשה, אפרת הנדלר ומגמת המחול תיכון אלון, רמת השרון.

 

ביננו
מאת גיל קרר

היצירה עוסקת בצורך לפשט סוגיות וליישבןאל מול תחושת המורכבות במסגרת זוגיתעל הבמה נראה זוג אשר מתמודד עם הכמיהה לחוש חיבור לעומת תחושת הנפרדות והבידודבתוך בלילת תחושות של מתחחיבור,בדידות וחמלההם מנסים לחפש ולנתב מסלולים חדשיםבאופן מסויםהיצירה היא על אינטימיות - על החיפוש של מה שמעכב אותהכמו גם איך ניתן לעשותה יותר נוכחת וזמינה.

ביצוע: מאיה שוורץ ושחר דולינסקי 

מוסיקה: אורי אבני
פיתוח תוכן וייעוץ: ענת צדרבאום

היצירה עלתה בבכורה בפסטיבל זירת מחול 2014 תחת ניהולו האומנותי של סהר עזימי, והופיע עד שנת 2018 מעל כ50 הופעות בארץ ובחו״ל. לאחר כמעט עשור מאז שנוצרה, ולאחר הפסקה של חמש שנים, היצירה חוזרת לבמה עם קאסט חדש. 

"הריקוד הוא מעין תיעוד של מאגר של מפגשים אינטימיים, כנים מאוד.... זירה של בדיקת קירבה נפשית וגופנית המתהווה ומתפרקת ללא ניסיון לקבע או להחליט מראש. יש משהו מאוד רענן, בהיר ופואטי בדואט מיוחד זה.” רות אשל, הארץ


15 ביולי, שבת 18:00 לרכישת כרטיסים