יוצרים ויוצרות יקרות ויקרים - שלום

בא לנו לכתוב לכם כמה מילים עלינו לצד כמה הסברים על דרכינו ומה אנחנו מספקים לכן (עם קמצוץ של כמה חלומות שצברנו)

אז אנחנו תיאטרון הבית. השקנו את עצמנו באוקטובר 2016. הושקנו ועודנו נתמכים מתקציב של קרן פרטית. משמע התיאטרון טרם ממומן על ידי המדינה. אי לכך ובהתאם לזאת אנחנו תיאטרון מארח בלבד - משמע, אנחנו לא מפיקים יצירות אלא רק מארחים יצירות קיימות.

כשמקימים גוף תרבות חדש - השאלה המובילה עבורנו הייתה - איך ניגשים להזדמנות לנסח מחדש את האופן בו יצירה יכולה להיות מוצגת ואת הקונטקסט שהיא יכולה לקבל. איזה צוות בונים, איזה בית מקימים, איזה חסך ממלאים. אז הנה כמה מעיקר מחשבותינו שמוגשות כפניה אליכם - אנחנו צריכים אתכם, בלעדיכם, אין קיום לתיאטרון. אז איך אנחנו עובדים :

1 - צורת הרצה.

אנחנו שואפים להריץ הפקות אך ורק בסשנים מרוכזים ולא בנגלות של פעם בחודש כפי שמקובל בתחום היצירה העצמאית. המשמעות היא סשן של לפחות מספר הרצות שקורות ברצף. המודל הוא אירופאי והמחשבה מאחוריו היא לרכז את כל התיאטרון ואת כוחותיו לכבוד המאורע האחד והיחיד שמתרחש בזה הרגע. סשן מוצלח יוכל להשתבץ שוב באותה הדרך כעבור מספר חודשים. אנחנו מאמינים ששיווקית הדבר מקפיץ את קהל הצופים ורוצים להרגיל את הקהל לתפיסה שדברים לא תמיד יחזרו מתישהו איכשהו. זה של כאן ועכשיו.

אנחנו יודעים שעבור יוצרים מסויימים צורת הרצה זו לא תואמת את חזונם היצירתי ואת הדרך בה הם שואפים להריץ את העבודות שלהם. בבקשה, פנו אלינו עם הצעות רק אחרי שהסכמתם עם עצמכם שהחיים של יצירתכם הבמתית תואמים את החזון הזה.


2 - תוכן משלים / אוצרות

אנחנו שואפים לתת ליצירה שמופיעה אצלנו בתיאטרון הקשר ולייצר עבור האורחים שלנו, הקהל שלנו, חוויה רחבה יותר מהצפייה בהצגה. מה זה אומר? לאצור תוכן משלים סביב תוכן העבודה, היוצרים שלה, השחקנים שבה, התמות שעולות ממנה. הרצאות, כיתות אמן, תערוכות, הרמות של כוסיות, הקרנות סרטים, ערבי שירה על הגג, הופעת מוזיקה אינטימית בקפה ניסו ועוד ועוד ועוד.

אנחנו שואפים שהאמנים שמתארחים אצלינו יהיו פרטנרים מלאים באוצרות של תוכן משלים זה - וירקחו אותו איתנו באהבת אין קץ.

בנוסף - אנחנו מעוניינים לשבץ הצגות בסשנים משותפים שיש להם הקשר תמתי אחד לשני. אנחנו מעוניינים לנסח שאלות רחבות יותר שהיצירה שלכם עונה עליהן, או מרחיבה אותן. מה זה אומר מבחינתכם ? שאנחנו צריכים שתפנו אלינו בשלבים מוקדמים של העבודה שלכם. שנהיה חלק מהתהליך אותו אתם עוברים ושנוכל לתכנן את השנה שלנו מראש יחדיו. אל תחכו לחודשיים לפני - בוא אלינו חודש לפני שאתם מתחילים חזרות - תעזרו לנו לשבץ אתכם, תעזרו לנו לתכנן רפרטואר מגובש וחכם יחד אתכם.

כמה מילים על מה תיאטרון הבית מספק :

סיבסוד של שכר האולם (יש לנו שני אולמות - האולם הגדול למטה והבלאק בוקס המודולרי. תרגישו חופשי לתאם ביקור או פשוט לבוא להצגות להרגיש את הוייב שלהם בלייב)

שירותי עיצוב, מיתוג, שיווק ויחסי ציבור

ליווי טכני

שירותי קופה, ניהול ערב, סדרנות

היחס הכי ביתי שצוות כה קטן יכול להציע :)

קבוצות תיאטרון, תאטראות רפרטוארים קטנים או גופים נתמכים כאלה ואחרים

קיים אצלינו מודל שיכול לארח גם אתכם. במודל של שכירות אולם + הרצות שנספרות לכן. אנחנו יכולים להנות מלהציג אתכם ברפטואר שלנו ולאצור תוכן משלים סביב העבודות שלכן בהתאמה. לדוגמא, הזירה הבינתחומית מתארחת אצלנו באופן קבע בפורמט אשר קראנו לו ״הזירה בבית״. צרו איתנו קשר בשביל לשמוע עוד על אופציות לשיתופי פעולה

עולם המחול ותיאטרון - קווים לדמות הרומן (או - איך אנחנו יכולות לשתף פעולה) 

עולם מחול יקר, מאז שפתחתנו את תיאטרון הבית, הפכת להיות חלק מרכזי ואלמנטרי בדי אנ איי שלנו. וזה לא ברור מאליו כי לצערנו אנחנו עדיין לא יכולים לתמוך בך כמו שהיינו רוצים. אבל אל דאגה, אנחנו בגדילה מתמדת ויום יבוא (ולא בעתיד הרחוק מדי) שנוכל להעמיק ולהרחיב את איכויות הסיבסוד שלנו - ועד אז, הנה מה שאפשר לעשות יחדיו: 

1 - סטודיו פתוח. 

מסורת שהחלה עם הקמת התיאטרון ובמסגרתה (לפחות) בכל סופ"ש אחרון של כל חודש אנחנו פותחים את אולם התנועה של התיאטרון להרצות צנועות ללא תאורה או תפאורה ללא כל עלות מצד המציגים וללא מכירת כרטיסים מוקדמת – אלה בשיטת ״חופש המימון״ /"כובע" לקהל - משמע, הוא משלם לפי רצונו ויכולתו.

התוכנית מתאימה למגוון של יצירות וליוצרים בשלבים שונים של העשייה המחולית: יוצרות ויוצרים בראשית דרכם, שמבקשים במה ראויה לחשיפה ראשונית של יצירתם, כמו גם יוצרות ויוצרים וותיקים שמחפשים מקום לאקספרימנטים במסגרת פורמט זה; לתכנית מתקבלות עבודות ערב מלאות (מינימום 50 דקות) כמו גם עבודות קצרות יותר – אותן ניתן להציג לצד עבודות נוספות ויוצרים נוספים באותו הערב. אם אם אין לכןם פרטנרים נוספות/ים לתכנית ערב מלאה - נשמח לעזור ו"לשדך" לעבודתכןם עבודה קצרה  נוספת .

"סטודיו פתוח בתיאטרון הבית"  נהנית מתמיכת מדור מחול במשרד התרבות וממועצת הפיס לתרבות ולאמנות – והמרוויחים הגדולים הם יוצרי המחול והקהל שזוכה להיחשף ליצירה צעירה ומפתיעה בתנאים נוחים ומקצועיים.

 

במידה ופורמט זה מרגיש לכם רלוונטי, אל תהססו ליצור איתנו קשר – ושלחו אלינו פרטים עליכןם ועל היצירה (רצוי עם קישור לצפייה לעבודה/עבודות אחרות שלכןם) לדוא"ל [email protected]

1.5 - ״סתם כי אוגוסט, חודש מחול בתיאטרון הבית״  - חודש אוגוסט הוא חודש מחול בתיאטרון הבית. זה אומר שאנחנו עושים כפול מליון סטודיואים פתוחים וזאת הזדמנות מעולה ליוצרות ויוצרים שכבר הציגו אצלינו לחזור להרצה נוספת! אם רלוונטי, פנו לאותו מייל ונשבץ אתכן בהתאם :) 

2 - מופעים מלאים. או באולם הגדול למטה, או בבלק-בוקס המודולרי למעלה.

שלחו לנו הצעה מפורטת ואם תתקבלו לתוכנית האמנותית נוכל  להשכיר לכם את הבמות לטובת המופעים במחירים מיוחדים – ואף נוסיף לכך על חשבוננו קידום ברשתות החברתיות, עיצוב גלויה לאינטרנט ותמיכה בשיווק ויח"ץ. נשמע לכןם מתאים ותרצו לבדוק האם ניתן להציג את עבודכןם במסגרת זו? שלחו פרטים עליכןם ועל היצירה,  עם קישור לצפייה בעבודה לדוא"ל [email protected]