זברה // 31 באוגוסט

 שתי נשים בגילאים שונים המנסות כל אחת בדרכה ולפעמים יחד, להתעמת ולהתחכך במציאות החברתית והפוליטית בהן הן נמצאות. העבודה בודקת את גבולות האופי וההתאפקות של כל אחת מהן וגם מאירה רגעים בהם ניתן לראות את היצירה בהומור. כמו הזברה הנושאת על גבה פסים של ניגוד, כך שתי הרקדניות מפלסות את דרכן כל אחת עם המשא המונח על גופה.

לאחר העדרות של למעלה מ 30 שנה כרקדנית על הבמה, מחליטה סאלי אן פרידלנד,ובמיוחד בתקופה כה רגישה ומורכבת זו, לתת את עצמה בידיהם של הכוריאוגרפים אבי קייזר וסרגיו אנטונינו ,ולרקוד בעצמה שנית. למסע זה מצרפת סאלי אן את דנה מרכוס,רקדנית ויוצרת צעירה שהספיקה כבר לקבל פרסים וציונים לשבח. העבודה עוסקת באתגריי היום יום והחולשות והיכולות שלנו להתמודד עמן. שתוף הפעולה של סאלי אן פרידלנד עם שני היוצרים קייזר ואנטונינו כדרמטורגית בעבודתם, הובילו אותה ליחסי אמון ואינטימיות ויצרו את הקרקע הנכונה כדי לתת להם את שרביט היצירה ולעצב עבודה זו.

אבי קייזר וסרגיו אנטונינו חיים ויוצרים יחד מאז 2002 מתוכם עשר שנים בישראל. מאחוריהם ניסיון עשיר של עבודה בתחום המחול. שניהם ניהלו משנת 2002 את המרכז למחול "הגג", בגרמניה. קייזר עבד בשיתוף פעולה הדוק עם סוזנה לינקה כרקדן וכוריאוגרף במשך 17 שנה.משרד התרבות הצרפתי העניק לו את תואר פרופסור למחול מודרני על סמך סמכותו הבין לאומית בתחום זה. אנטונינו הוזמן ליצור בביאנלה של ונציה, זכה בפרס סאכרוב, ויצר מספר עבודות עבור בית הספר היוקרתי לאומניות פאולו גראסי במילנו. קיבל את תואר המאסטר בתולדות האומנות באוניברסיטת לה סאפיינצה ברומא.
 סאלי אן פרידלנד כוריאוגרפית, רקדנית ומורה מציינת 32 שנות עבודה בתחום המחול, ושימשה במשך שנים אלה כשופטת בוועדות שונות וכתבה בירחוני מחול בארץ ובעולם.היצירות שלה, עם אנסמבל רקדנים מגוון אותו היא בוחרת בקפידה,הוצגו בסוזן דלל ועל במות שונות בארץ ובפסטיבלים של מחול ברחבי העולם.כאות לציון לעבודתה החשובה לאורך השנים זכתה לפרס אמי שהוענק לה בחודש נובמבר 2022.

יוצרים: אבי קייזר, סרגיו אנטונינו וסאלי אן פרידלנד.
מופיעות: דנה מרכוס וסאלי אן פרידלנד
בימוי וניהול אומנותי: אבי קייזר,סרגיו אנטונינו
פס קול: ענבל דושי
עיצוב תאורה: ליאור לוין
עיצוב חזותי: דלית ענבר
צילום: שרון זינדני
מיתוג: מיקי מטלון


31 באוגוסט, חמישי 21:00 לרכישת כרטיסים