חיתוך. דיבור // 4-5 ביולי

זוכת הפרס מטעם פסטיבל ישראל, פסטיבל עכו 2016.
זוכת פרס "שפת הבמה", פרסי הפרינג' הישראלי 2017.
דואט השנה במחול הישראלי, ריקודיבור 2017.

נטע וינר וסתיו מרין בקרב זוגי על פיצוח הקוד של שפות הגוף, הלשון והלב. 
דואט פיזי-ווקאלי על האלימות והרוך שבתוך ומחוץ לזוג במקום הזה בזמן הווה. 


היצירה עלתה בבכורה בפסטיבל עכו 2016 ומאז הציגה מאות פעמים בתאטראות ופסטיבלים בגרמניה, אסטוניה, שוויץ וברחבי הארץ. לאחרונה הועלתה גרסא מעודכנת של הממופע באנגלית בבכורות בבוסטון ובניו יורק. 

"חיתוך. דיבור"  עוסקת בזוגיות וביחסי כוח, דרך בחינה נפרדת ומשולבת של שפות-אם: שפה גברית, שפה נשית, שפת גוף ושפת לשון. אמנית תנועה ואמן מילים נפגשים להתגוששות אמנותית, בניסיון לחקור ולדבר על תקשורת, כוח, שליטה, ברית ושותפות.

הדיאלוגים והשירים בעבודה נכתבים מתוך ואל שטף התודעה הקולקטיבי של דימויים חזותיים, מוזיקת פופ, אקטואליה, סרטי אקשן, פרקי אבות ופורנוגרפיה. 

העבודה מזמנת התנגשות יזומה בין שפות, בזירה שהיא אינטימית וציבורית באותו הזמן. החפץ המוביל את היצירה הוא סכין, אשר דקירותיו נחקרות כאמצעי תקשורת מידי השקול לשימוש במילה. 

על במת זירה ריבועית נערכים  קרבות שהם לעתים תרגול משותף, לעתים אקט אינטימי ולעתים קרב לחיים ולמוות. המרחב הבימתי המינימליסטי מאפשר לעבודת המילה והגוף לברוא את הסצנות השונות, לפרק אותן ולהוליד חדשות. באמצעותו חווה הקהל את סבבי הקרבות מטווח אפס כעד, מבקר ושותף בעל כורחו. 

מן הביקורות:

״שטיפת מוח חסרת מעצורים של האקטואליה הישראלית ובה קטעי ספוקן וורד מבריקים ותנועה מדויקת, אירוטית ואלימה, הממחישים עד כמה מחלחלת ההוויה הביטחונית והפוליטית בישראל אל תוך החיים האישיים ויוצרת סוג חדש של שיח זוגי" (יאיר אשכנזי, הארץ)

"אפשר בהחלט להבין על מה ולמה התלהבו הצופים והשופטים. מדובר בהצגה שכל כולה שילוב מופלא בין תנועה ודיבור" (צבי גורן, הבמה)

"ההצגה התזזיתית הזו נגעה במשהו עמוק שמדבר על המחיר הנורא של המלחמה והאלימות השולטים בחיינו ועל הצורך שלנו לחוש שאנו דרוכים ומוכנים לקרב בכל מקום וזמן." (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)

קרב מילים מחורז מלא כל טוב. האוזן לא רוצה" להחמיץ הברקה אחת, והעין מנסה לעקוב אחרי כל סיכול פגיעה ובול פגיעה ישר בנקודות אסטרטגיות...טקסטים קולחים רצופי שנינויות מבריקות " (אורה ברפמן, ריקודיבור)

"שני שחקנים מערבבים את מילות חיינו הגבוהות והנמוכות, הפוליטיות והפיוטיות לשפת במה ייחודית ומלאת השראה" (מנימוקי ועדת הפרס, קיפוד הזהב 2017)

"נטע וינר וסתיו מרין הבעירו את האמת באש ביצירה שלא סתם זכתה בכמעט כל פרס אפשרי בארץ" (עדי קוגלר, מרתה יודעת) 

יוצרים ומבצעים: נטע וינר וסתיו מרין

דרמטורגיה וליווי אמנותי: רז וינר

הפקה: שיר ברבי

עיצוב תלבושות: ענת מרטקוביץ'

עיצוב תאורה: יואב בראל


לכרטיסים:


חמישי, 4 ביולי 20:30 לרכישת כרטיסים


שישי, 5 ביולי  14:00  לרכישת כרטיסים