כל מה שאנחנו לא; עלייתן של מכונות-התשוקה/ לא יער

מחול בבית - ערב כפול
כל מה שאנחנו לא; עלייתן של מכונות-התשוקה // 10 במאי
חזיון מדע-בדיוני-קווירי

מתוך ימי מגיפה, מבצעים צבאיים, ומציאות שברירית שמשתנה כהרף עין - אורי שפיר ורקדניו מבקשים להשתמש במופע המחול כתרופה, או קללה, ולהפוך את הבמה למרחב בו אפשר לחגוג את חוסר היציבות, את חוסר הפשר, ולמצוא כמה שיותר רגעי עונג, בחריגה מקסימלית מהשכל הישר, מהגוף הישר, ומהפוליטקלי קורקט. 

״אנחנו לא מבקשים לספר לכם סיפור, אלא לתרגל את עצם קיומנו בעולם - עולם המצוי בקטסטרופה, עולם המצוי בהדחקה, המעז לדרוש מאיתנו נרטיבים של יציבות, אחדות, לינאריות.

אנחנו מנסות לתרגל את מה שהגוף הרוקד שלנו יודע ממזמן - שמעולם לא היינו שלמים, ותכנית הפעולה שלנו מעולם לא היתה יציבה. אנו מנווטים בתוך מפת השינויים המתחוללים בנו, בריבוי הזהויות שבנו - כל מה שאנחנו, וכל מה שאנחנו לא, האמיתי והפיקטיבי, האורגני והסינתטי - ולא מבקשים דבר חוץ מלהתענג עוד קצת על הפנטזיה בה אנחנו עשויות לנצח.״

*המופע כולל מוסיקה קלאסית ואלקטרונית, וכולל ציטוט של כוראוגרפיה מאת איזדורה דאנקן. 


לא יער
סולו

לכאורה, אין מקומות רחוקים יותר, שונים יותר במהותם, מאשר היער ובמת התאטרון.
היער הוא המקום בו הכול קורה – לא מסופר, לא מתואר, לא מאורגן, לא מסודר.

במופע הסולו הזה, רקדן מבקש להתכשף בתוך הכוריאוגרפיה משל הייתה יער – רוחשת חיים ובלתי צפויה, מרובת אפשרויות, מלאת שבילים חשאיים, סבוכים, מוצלבים. סוף סוף, הבמה עשויה לשמש מקום בו ניתן גם להיעלם, להטיל ספק, ללכת לאיבוד, כהכרח לשרוד בתוך עולם שהדעת ממצה בו את דרכיה.


10 במאי, שלישי 21:00  לרכישת כרטיסים