חממת הביכורים של תאטרון הבית: ערב הנבטה // 14 בפבר

חממת הביכורים של תיאטרון הבית מציגה : שלושה נבטים // ערב סיכום מעבדה


חממת הביכורים של תיאטרון הבית הנביטה שלושה יוצרים שטרם העלו את יצירת הביכורים שלהם. כל יוצר קיבל ליווי אמנותי ומערכת השקייה הדדית והנה הגיע הרגע לחשוף לשמש. אז אתם מוזמנים לערב חגיגי שבסופו אחד היוצרים יקבל מענק פיתוח נוסף להעלאה של העבודה במלואה בתיאטרון הבית.

 


תאריכים וכרטיסים

יום שלישי 14 בפברואר 2017 בשעה 20:00  לרכישת כרטיסים

אירוע חד פעמי, כרטיס ב - 20 ש"ח, כל הקודמת מה זה זוכה

ללוח המופעים המלא


אז קבלו אותם:

עופר ירושלמי ״איזהו״

בימוי - עופר ירושלמי

חומר טקסטואלי - אלעד קונפינו, עופר ירושלמי // עיצוב סאונד - שם בראשי // ארט ופרופס - מיכל חביון

שחקנים - יובל גטרוייר, אלעד קונפינו, מיכאל גולד, מני גרוס, חן שחודה

ליווי אמנותי מטעם חממת הביכורים של תיאטרון הבית : איתי גנות

חוויית צבא מורכבת, כואבת ומשונה השאירה בי סימן שאלה גדול. סקרנות גדולה לגבי היחסים של החברה שלנו עם מושג הגבריות, והיחסים שלנו כפרטים עם האידיאל הזה בתוכנו. ב"איזהו" אני מבקש לחזור אל העולם שאז פצע אותי, ולחפש את הפחד הראשוני שבגללו אנחנו מתנכרים לחולשה ולרכות שבתוכנו.

עופר על החויה שלו בחממת הביכורים 2016-17:

"המרחב הנפלא הזה אפשר לנו באמת לחפש – לשבור את הראש שלנו ושל הסובבים אותנו, לעשות ניסויים בכלים שמעולם לא למדנו, לטעות כל הזמן בכל דרך אפשרית, וללמוד על תהליך יצירה בדרך הארוכה והעמוקה."

תודה רבה ללאון מורוז

 

אריאל בראון ״ גלאמיר/ או מסע בשביל הצר לנבכי נפשו של אפס אומו-מניאק״

טקסט ובימוי: אריאל בראון וחברי הלהקה

יוצרים: הילה גולסקינוס, עמי שלו, יפתח אילוז, אריאל בראון, אימרי שגיא.

תפעול מצלמה: יפתח אילוז // ע.במאי:רומי צרפתי // טכנאי-וידאו: סיוון פרסלר

ליווי אמנותי מטעם חממת הביכורים של תיאטרון הבית : נטלי צוקרמן

תמונות מתוך מסע פנימי בעולם בו השאלה מי אני מהווה אוויר לנשימה. הגיבור הוא זיקית שאינה מבחינה בצבע עליה היא יושבת. הוא מפורסם להחריד, הוא יונק ענק ממדים הנאבק בסופת שלגים. מקק אנושי. הוא מביט בעצמו במראה, מאחוריו מראה נוספת. ובקשת ההשתקפויות האין סופיות של דמותו ניתן לו לפעמים, ולו לרגע, לראות את עצמו כפי שהוא באמת.

אריאל על החויה שלו בחממת הביכורים 2016-17:

"נכנסנו לחדר החזרות לפני שלושה חודשים שבידינו מקבץ טקסטים. את רובם כתבתי בעודי במסע יבשתי שערכתי בין אירופה למזרח הרחוק יחד עם חברתי יעל.

אני שמח על ההזדמנות שהחממה נתנה לי, לקרקע מעט מן החוויות והתחושות שעברתי במסע ולהמיר אותם ליומן חי ובכך לחתום (בחתימה קטנה) תקופה בחיי."

תודות: עפרה קונפינו, דניאל בראון, יעל חוטומלנסקי, אסנת שגיא ,אורי זמיר ואורי לוי.

 

מעין אבן ״החדירה״

כתיבה : מעין אבן

ליווי אמנותי מטעם חממת הביכורים של תיאטרון הבית: ננו שבתאי

קריאה מבויימת של ״החדירה״

בימוי : נעה וגנר // קוראים : גיא גורביץ וכרמל נצר 

הבזקים מתוך התכתבות של שני זרים שחיפשו בית, ובמקום זה מצאו אחד את השני. הם מוללו את הגוף למילים והיללו את הגוף במילים וקיללו את הגוף ואת המילים ונבהלו והתייאשו ונגעו וביקשו ומעולם לא נפגשו.

מעין על החויה שלו בחממת הביכורים 2016-17:

"הצרה האמתית בעבודה עם מנחים ועם שותפים היא שפתאום יש לך עוד אנשים לאכזב. בשלושת החודשים האחרונים, בתוך החממה הגדולה שביקשה לטפח אותי, הקמתי לעצמי חממה קטנה משלי, וגידלתי בה שפע צמחי אכזבה בשלל צבעים. הדבר הראשון שאמרה לי ננו שבתאי, המנחה שלי, הוא שאני חייב להרשות לדמויות שלי לקוות ולצפות ולייחל ולחלום ולהאמין באמת, באמת באמת. עכשיו, כשאני עטוף בסבך המתפתל והמרהיב של צמחי האכזבה שלי, אני מבין למה היא התכוונה, ומקווה מאוד שהפנמתי."

תודות: הדס נסטל, תום חודורוב, יערה פלציג, רותם וינר צ'ייקובסקי, כרמל צאיג, אליענה מגון, נועה בונה, אנג׳ל דינזבורג, יובל יוסיפוב, ענבר ליבנה-בראון,