מחול בבית: סטודיו פתוח // 9-10 ביוני

לואיז טרוהארט ורוני כץ הן כוראוגרפיות הגרות ויוצרות בברלין. בערב Re-Dance בתאטרון הבית כל אחת מהן תעלה עבודת סולו בתהליך. דרך יצירת עימות עדין בין חומרים ארכיוניים לניסוח המחודש שלהם הן שואלות שאלות על “מקור” ועל “חדש”, על מה שעובר דרך הגוף הלאה ומה שנשאר חרוט בו. שתי העבודות מתנגדות ללינאריות באופנים שונים אך בעלות מכנה משותף של מיקום העצמי על הציר שבין העבר להווה ובין זכרון לדמיון. העבודות עלו לראשונה יחד עם עבודה מאת אליס הייוורד בערב Re-Dance ב- Ada Studio בברלין באוצרותן של לי מאיר וגבי באייר.

ההופעה בשפה האנגלית ותיערך בסוף שבוע ה - 9-10.6 בשעה 21:00

ביום ראשון, 11.6 לואיז טרוהארט תעביר סדנה בת 3 שעות - פרטים נוספים בהמשך העמוד או בטלפון 03-9054421


Matter V

כוראוגרפיה וביצוע: לואיז טרוהארט

כמקור חומר היחיד בעבודת הסולו שלה לואיז טרוהארת משתמשת ב Everybody’s Toolbox - ספר שהוא מאגר של תרגילים עבור עבודות במה המכיל הנחיות לתנועה במרחב ובזמן. עם הערכה עבור מאגרי מידע שיתופיים הנגישים לקהל הפתוח, ומתוך ההבנה כי אין דבר שהוא “מקורי”, לואיז נמצאת במשא מתן עם אגו ותשוקה ליצור משהו חדשני. היא מדמה לעצמה שהספר נקרא "הוראות למשתמשת- איך ליצר ריקוד?", זאת על מנת שהיא תוכל ללמוד מחדש כיצד ליצור עבודות פרפורמנס המבוססות על תהליך ולא על תוצר. היא ביצעה כל התרגילים בספר. בתהליך, היא הבינה שהתרגילים משעממים בלי התשוקה שבשימוש בהם ביחס לנושא מסויים. לכן, היא הרשתה לעצמה להפוך להיות הנושא של העבודה שלה, לקדם את עצמה, ולהראות מהממת על הבמה.

Slides

כוראוגרפיה וביצוע: רוני כץ

כוראוגרפית גולשת דרך ארכיון, פרטי וקולקטיבי במקביל, כדי להכיר בהשראה ובמורשת, ובאי-אפשרות (נכון לעכשיו) לבטל שנים של הכשרה ואימון אמנותיים ותנועתיים. היא מתכנתת מחדש שיטות, סגנונות ומחוות מוכרות, מסמנת ועוקבת אחרי יחסים פוטנציאלים ומסלולים גופניים על ידי יצירת וריאציות אישיות של יצירות קאנוניות שהשפיעו על ה”קריירה” שלה: “Trio A” של איבון ריינר, “Instead of allowing some thing to rise up to your face dancing bruce and dan and other things” של טינו סיגל ו”שתיים שעשוע ורוד” של יסמין גודר. תוך קבלת הרצון והצורך להישאר מחוברת להיסטוריה, לידע נרכש, להתענג על הסימביוזה שבין העבר להווה, היא מחפשת את הסיבות מדוע החלה לרקוד, ומדוע היא עדיין ממשיכה.


סדנה בהנחיית לואיז טרוהארט: אינטימיות און-ליין ופוליטיות הסלפי

הביאו עמכן/ם מחשב נייד,סמארטפון, טאבלט, מצלמת אינטרנט, גו-פרו, או כל מכשיר הקלטה אחר. אם אין ברשותכם אף מכשיר מסוג זה בבקשה הודיעו לנו מראש כדי שנוכל להשיג אחד עבורכן/ם.

הסדנה הזו ניגשת אל אינטימיות, אשר כאן מובנת ככלי להעצמה עצמית וריפוי חברתי, דרך עדשת הטכנולוגיה היומיומית. מי צופה במי? מי בוחר להיראות? מהי הארוטיקה של הדינמיקות האלו ובאילו צורות ניתן להשתעשע ולהמיר מבני כוח אלו?

סקייפ. נערות מצלמה. לוחמת רחפנים. אינסטגרם. דרך תרגילים פרפורמטיביים ומבוססי תנועה אשר מייעדים עצמם למצלמות ואחת לשני, נעסוק בחושניות של המחשב הנייד, האינטימיות שבמרחק ובגל הפמיניסטי הרביעי.

על ידי ישיבה בין חתרנות תחת הכוחות הפטריארכליים ובין הביקורת על הייצור של גופים נורמטיביים און-ליין אנחנו נממש "פמיניזם" עכשווי ואולי אף פטישיסטי. בואו נביט על הייצור של העצמי דרך פריזמת הסלפי.

להרשמה לסדנה באמצעות דוא"ל לחצו כאן  או בטלפון 03-9054421