מחול בבית - סטודיו פתוח // ספטמבר

תיאטרון הבית פותח בסדרת מופעי סטודיו, בכל סוף שבוע אחרון של כל חודש, בהם נציע לקהל שלנו לבוא להופעות סטודיו אינטימיות של מיטב יוצרי המחול העצמאיים בישראל. מרחק אפס מהרקדנים והפרפורמרים, עבודות חדשות, רצות או בתהליך והקהל משלם בסוף המופע כראות עיניו - אין מכירת כרטיסים מוקדמת אך ניתן להשאיר הודעה בטלפון או במייל ולשמור מקום.

המופע מתקיים ביום שישי ה-8 לחודש ספטמבר בשעה 21:00, בתיאטרון הבית בנועם 5 יפו

לשמירת מקום 

לשמירת כרטיסים טלפונית - 03-9054421

חזרה ללוח המופעים


הביטאט / אורי שפיר

Nothing seems to me the most potent thing in the world / Robert Barry

האם ניתן להסתכל על ה״כלום״ כחומר? מה קורה ברגעים שבין המתוכנן למאולתר?
כיצד העבר מתיישב על ההווה, וכיצד כל ה״היות גוף״ הזה, בכאן ועכשיו, מכופף את הכל למרותו החד-פעמית, המרדנית, הפשוטה, המבקשת לראות ולהיראות, או פשוט להיות?

אורי שפיר (1983) החל את דרכו כאמן תיאטרון, ובעשר השנים האחרונות פועל כרקדן וככוריאוגרף.
עבודותיו נעות במרחב בין מחול, פרפרומנס ותיאטרון פיזי. הן פיסיות כמו שהן פילוסופיות, מצחיקות כמו שהן עצובות, ותמיד עוסקות בשאלות של ״כאן ועכשיו״, נוכחות, הוויה, ומציעות מבט שואל אל עבר ה״כלום״.
עבודותיו הועלו במסגרות שונות בארץ כמו ״הרמת מסך״, ״זירת מחול״, ״מחולוהט״, ״אינטימהדאנס״ ועוד, ובפסטיבלים שונים בהונגריה, ספרד, גרמניה וארה״ב. אורי הינו בוגר של סדנת המחול בגעתון, רקד באנסמבל בת שבע, בלהקתה של יסמין גודר, ועבד עם יוצרים עצמאיים שונים כמו ניב שינפלד ואורן לאור, גיא גוטמן, דנה רוטנברג, מאיה לוי, דפי אלטבב, רננה רז, ואחרים. אורי מורה ל״גאגא״, שפת התנועה של אוהד נהרין ומלמד אותה בארץ ובעולם. בספטמבר הקרוב אורי יתחיל את לימודי הMA שלו בכוריאוגרפיה במונפלייה, צרפת.

"הרומן שלי עם ה-כלום- החל עם היצירה שלי ״הכולוכלום״ לפני כשנתיים, אבל בעצם הוא ותיק הרבה יותר.
רגעי הקסם האלה, בהם מה ש״אמור לקרות״ משתהה רגע, נמתח, ולפתע נוחת עליך ההווה, ו-בום- אתה כאן. וכולם כאן איתך. ואין שום דבר אחר חוץ מלהיות - הם רגעים אותם אני מנסה לצוד. מין משימה בלתי אפשרית כזו. סלע סיזיפוס. אז מה.
העוצמה האמיתית של מופע היא בדיוק זו - ואין אמנות טובה יותר ממחול בכדי לגלם אותה. ישנו קשר הדוק בין הכלום לבין הרגע המתהווה, ובעבודה החדשה שלי - הביטאט - אני בוחן אותו בדיוק היכן שהוא ״אמור לקרות״ - במרחב המופע. לצדי נוכחים/נעדרים - צוקי רינגרט שהוא סוג של נס, ויוהן סבסטיאן באך, שהוא סוג של אח."


קרדיטים:

כוריאוגרפיה: אורי שפיר
רקדן יוצר: צוקי רינגרט
מוסיקה: וריאציות גולדברג, יוהן סבסטיאן באך
עריכה מוסיקלית: תומר דמסקי
תלבושות: תמי ליבוביץ׳
ניהול חזרות: ענת ועדיה
הועלתה בבכורה בפסטיבל זירת מחול 2017
היצירה התפתחה גם במסגרת התכנית השנתית של מרכז לכוריאוגרפיה ״כלים״.

# היצירה נתמכת ע״י המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס.