אריה בספריה // 9 בפברואר - יום המשפחה

יצירה תיאטראלית לילדים ולאחריה סדנה "ביער נרקוד".

 אריה בספריה-

 בימוי ועיצוב: נתלי שילמן וגלית שר.

 משחק: נתלי שילמן ואורן הגני.


 בהשראת "אריה הספריה " מאת מישל קנודסן.

 אריה גדול ורב תושיה נפגש עם ספרנית קטנה ומכאן מתחיל סיפור על חברות נפלאה.

יום אחד מחליט אריה שהוא מספיק גדול כדי לנדוד ולחפש לעצמו מקום חדש, מקום שבו הוא יכול להועיל. הוא יוצא מהג'ונגל , מגיע לעיר הגדולה ומוצא מחסה מהרעש וההמולה בתוך הסיפרייה. היושבים בסיפרייה נבהלים והספרן מבקש לסלקו משם, אולם הספרנית הראשית מאפשרת לאריה לשהות בסיפרייה בתנאי שישמור על הכללים, ובעיקר על השקט. האם הוא ידע איך להתנהג? האם יצליח לשמור על הכללים?  איך יגיבו אליו הילדים? האריה הסקרן נהנה משעת סיפור יחד עם הילדים ועוזר לכל הבאים לסיפרייה. עד לרגע הנורא שבו לא היתה שום ברירה והוא היה חייב להרביץ שאגה...

סיפור על ידידות אמיצה, על קבלת האחר, ומציאת הטוב שבכל מצב חדש ולא מוכר. מעל הכל , זהו סיפור נוגע ללב על כללי התנהגות ועל חוקים ועל הסיבות הטובות להפר אותם לפעמים.   


סדנת ביער נרקוד אחרי ההצגה

סדנת תנועה משחק ודמיון.

למשך 35 דקות נצור לעצמנו מרחב שבו הכל יכול לקרות.

נקשיב ונרקוד לצלילי המוזיקה, נתשמש בדימיון ואפילו נלמד פעלולי קרקס.

נשכלל את היכולות הטבעיות של הגוף, נשתף פעולה, נצור עולמות ונברא יצורים משונים.

וכמובן, נפתח את השאגה הפנימית של האריה שבתוכנו :)

הסדנה מיועדת לילדים והורים שרוצים להשתעשע יחד, לפתח את הביטחון בגוף וליצור עולם דמיוני משותף.

ניתן לרכוש כרטיסים להצגה או כרטיס משולב לסדנה ולהצגה


9.2 שבת , הצגה ב 12:00 , סדנה ב 13:00  להזמנת כרטיסים


*מיועד לגילאים 3-7
*משך ההצגה כ45 דקות 

איך נולדה ההצגה?

שתי ילדות מקסימות נפגשו לפלי דייט. הפלי דייט נתקע, הבנות לא זורמות, אין ברירה. האמהות החלו משחקות עם הבנות . אחת מציירת השניה מספרת, אחת גוזרת השניה מהדקת, אחת מצחיקה השניה מפתיעה, ובין משחק דימיוני ליצירה גם שמו קצת מוזיקה בשביל האווירה... בסוף אותו אחהצ, האמהות היו קצת מותשות אבל הבנות ממש מרוצות. ואז נזרק רעיון. לקחת את כל החומרים היפים האלה ולגבש מהם שעת סיפור מומחזת, הצגה קטנה עם שימוש בחפצים ובבובות.
מכאן הדברים כמו זרמו מעצמם, בהשראת הספר המקסים של מישל קנודסן "אריה הספריה" נרקמה הצגת סיפור לילדים בגילאי 3-7 עם אביזרים מעשה ידיהן של האימהות ,כמובן תוך כדי יעוץ אומנותי הדוק ומחמיר של הבנות!

קצת על האימהות המוכשרות:

נתלי שילמן – שחקנית ובימאית. ילידת חיפה. בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב. מלמדת משחק ותנועה בסטודיו למשחק ניסן נתיב. שיחקה בתיאטראות השונים, בינהם תיאטרון גשר, באר שבע, והרצליה. כיום משחקת בהצגה "כל דבר חי צריך" בבימויה של מרינה בלטוב בתיאטרון הבית. ביימה את כיתות המשחק בסמינר הקיבוצים ובניסן נתיב. השתתפה במספר הפקות בטלווזיה: "מזל דגים" "המכון" "2.3 בשבוע"  ועוד. ניהלה והדריכה בקייטנת פנדה לילדים שוחרי תיאטרון. מלמדת קבוצות ילדים בגילאים שונים בבימת הנוער כפר סבא. חובבת תפירה ועבודות יד.

גלית שר-  ציירת ילידת ירושלים. בוגרת התיכון שליד האוניברסיטה. למדה ציור בSFSU בסן פרנסיסקו ומחול ב"קבוצה ביפו" יוצרת הסדנא  "כל אחד יכול לצייר" . הציגה תערוכת יחיד של ציורים בשם "סינית מירושלים" בגלריה של כרמי ואב ביפו בשנת 2010. כיום עובדת על ליין ציורים לחדרי ילדים.


קרדיטים:

צילום סטילס :טניה מכר

משחק: נתלי שילמן, אורן הגני