מחול בבית: סטודיו פתוח - הדס גלי ואדם// 29 ביוני

תיאטרון הבית ממשיך עם סדרת מופעי הסטודיו, בכל סוף שבוע אחרון של כל חודש, מציעים לקהל שלנו לבוא להופעות סטודיו אינטימיות של מיטב יוצרי המחול העצמאיים בישראל. מרחק אפס מהרקדנים והפרפורמרים, עבודות חדשות, רצות או בתהליך והקהל משלם בסוף המופע כראות עיניו - אין מכירת כרטיסים מוקדמת אך ניתן להשאיר הודעה בטלפון או במייל ולשמור מקום.

והפעם- הדס פדר גלי קינקולקין ואדם מיקלף מתארחים עם המופע ״speaking of witch״:

מכשפה, פמיניסטית, slut. טרנספורמציה של אותו תיוג שמטרתו לסמן, לצנזר ולהגביל נשים. כפרפורמיות, אנחנו מתחקות אחר התפתחות התיוג החל מתופעת ציד המכשפות באירופה וארה"ב של ימי הביניים, דרך סטיגמות נושנות לגבי פמיניסטיות וכלה בתופעת ה-slut shaming של המאה 21. במהלך החקירה עסקנו בפערים ובהבדלים בין תקופות ותרבויות שונות ושאלו איך אפשר ליצור דיאלוג בין החוויה הנשית האוניברסלית, לבין החוויה שלנו כנשים בחברה הישראלית. עד היום ישנן תרבויות בהן נשים משלמות בחייהן בשל הפרה של הצו החברתי החל עליהן, בעוד בעולם המערבי "המפותח" עיקר המרדף מתבצע במרחב הציבורי-הווירטואלי כשכלי הנשק הוא השפה. האם יש גרעין המחבר בין נשים הזוכות לכינויי גנאי הללו ומרגישות שונות/מורחקות מהחברה בה הן חיות?

יחד עם המוסיקאי אדם מיקלף לקחנו את המילים והקולות שהפקנו בחזרות, פרקנו והרכבנו אותם לבסיס מוסיקלי המלווה אותנו לאורך היצירה. רסיסי הצלילים יוצרים תדר שמתהווה בזמן הווה, בו בזמן שאנו על הבמה, ולוקח אותנו לעוד שלב בריטואל. אדם מייצר טרנספורמציה של הקול "המעוצב" והמוקלט. משנה צורה, גוון ורובד ותוך כדי משחק עם הקול "החי" המופק על ידנו. באמצעות הבמה, אנו מייצרות חלל אישי וחשוף המאפשר טרנספורמציה של אותם דימויים וכינויים. אנו מציבות את עצמנו על "דוכן הנאשמים" כשאנו מותירות את ההזדמנות להגן, לקבל או להאשים בידי הצופה. "פסק הדין" הוא סופו של המהלך בו אנחנו מגיעות לאקסטזה עילאית- "מוקשה", בה אנחנו חוגגות את היותנו נשים-מכשפות-חיות.

*אנחנו ב"הבית" מתחילים בזמן. המופע מתקיים באולם שאינו מאפשר הכנסת מאחרים לאחר תחילתו.*


תאריכים וכרטיסים

29 ביוני, שישי בשעה 21:30   לשמירת מקום

לשמירת מקום טלפונית: 03-9054421

חזרה ללוח המופעים המלא


קרדיטים
יוצרות ופרפורמיות: הדס פדר וגלי קינקולקין
מוסיקה ושותף ליצירה: אדם מיקלף

תלבושות: נגה יצקן
העבודה נוצרה במסגרת פסטיבל "שיחות פרינג' במחול 2017" בליווי אומנותי של סער עזימי ומיה יוגל עם שיתוף עיריית י-ם ומרכז אמנים "בית-יעל"

העבודה פותחה במסגרת רזידנסי מחול  במרכז "סדנאות הבמה" 2018