מחול בבית: סטודיו פתוח -speaking of witch // 27.7


סטודיו פתוח בתיאטרון הבית- הדס פדר גלי קינקולקין ואדם מיקלף מתארחים עם המופע ״speaking of witch״:

מכשפה, פמיניסטית, slut. טרנספורמציה של אותו תיוג שמטרתו לסמן, לצנזר ולהגביל נשים. אנו מתחקות אחר התפתחות התיוג החל מתופעת ציד המכשפות באירופה וארה"ב של ימי הביניים, דרך סטיגמות נושנות לגבי פמיניסטיות וכלה בתופעת ה-slut shaming של המאה 21. במהלך החקירה עסקנו בפערים ובהבדלים בין תקופות ותרבויות שונות ושאלנו איך אפשר ליצור דיאלוג בין החוויה הנשית האוניברסלית, לבין החוויה שלנו כנשים בחברה הישראלית. עד היום ישנן תרבויות בהן נשים משלמות בחייהן בשל הפרה של הצו החברתי החל עליהן, בעוד בעולם המערבי "המפותח" עיקר המרדף מתבצע במרחב הציבורי-הווירטואלי כשכלי הנשק הוא השפה. האם יש גרעין המחבר בין נשים הזוכות לכינויי גנאי הללו ומרגישות שונות/מורחקות מהחברה בה הן חיות?

יחד עם היוצר והמוסיקאי אדם מיקלף לקחנו את המילים והקולות שהפקנו בחזרות, פרקנו והרכבנו אותם לבסיס מוסיקלי המלווה אותנו לאורך היצירה. רסיסי הצלילים יוצרים תדר שמתהווה בזמן הווה, בו בזמן שאנו על הבמה, ולוקח אותנו לעוד שלב בריטואל. אדם מייצר טרנספורמציה של הקול "המעוצב" והמוקלט. משנה צורה, גוון ורובד ותוך כדי משחק עם הקול "החי" המופק על ידנו.

באמצעות הבמה, אנו מייצרות חלל אישי וחשוף המאפשר טרנספורמציה של אותם דימויים וכינויים. בסופו של המהלך אנחנו מגיעות לאקסטזה עילאית- "מוקשה", בה אנחנו חוגגות את היותנו נשים-מכשפות-חיות.

תיאטרון הבית ממשיך עם סדרת מופעי הסטודיו, בכל סוף שבוע אחרון של כל חודש, מציעים לקהל שלנו לבוא להופעות סטודיו אינטימיות של מיטב יוצרי המחול העצמאיים בישראל. מרחק אפס מהרקדנים והפרפורמרים, עבודות חדשות, רצות או בתהליך והקהל משלם בסוף המופע כראות עיניו - אין מכירת כרטיסים מוקדמת אך ניתן להשאיר הודעה בטלפון או במייל ולשמור מקום.

*אנחנו ב"הבית" מתחילים בזמן. המופע מתקיים באולם שאינו מאפשר הכנסת מאחרים לאחר תחילתו.*


תאריכים וכרטיסים

27 ביולי שבת, 20:00  לשמירת מקום


חזרה ללוח המופעים המלא


קרדיטים
יוצרות ופרפורמיות: הדס פדר וגלי קינקולקין
מוסיקה ושותף ליצירה: אדם מיקלף

תלבושות: רעות שייבה
העבודה נוצרה במסגרת פסטיבל "שיחות פרינג' במחול 2017" בליווי אומנותי של סער עזימי ומיה יוגל עם שיתוף עיריית י-ם ומרכז אמנים "בית-יעל"

העבודה פותחה במסגרת רזידנסי מחול  במרכז "סדנאות הבמה" 2018