תיאטרון ללא יהודים // 29-30 במאי

במסגרת פסטיבל Jaffa Fest הבינלאומי:

 תיאטרון ללא יהודים. 

מחזה דוקומנטרי מאת הנס-ורנר קרוזינגר ורגינה דורה

 בהפקת התיאטרון הממלכתי של באדן קרלסרוהה, גרמניה.

 סיפורם האמיתי והמרגש של ארבעה אנשי תיאטרון עם עליית היטלר לשלטון בגרמניה ב-1933. פרוייקט המשמש כאנדרטה ואבן זכרון לגורלם הסמוי של יהודי גרמניה. השחקנים היו מנדבכי התיאטרון הממלכתי של באדן ערב עליית הנאצים לשלטון. המחזה, המבוסס כולו על מסמכים אותנטיים מהתקופה החשוכה ביותר בתרבות האנושית, מתאר את יחסם הנלוז, הצבוע והאכזרי, המשתנה בהדרגה, של הממסד התרבותי, הנהלת התיאטרון והקהל, בהתאם לרוח התקופה. מכוכבי במה נערצים הם הופכים לתת-אדם. סיפורם מהווה דוגמה מייצגת לגורלם של מאות אומנים ועובדים שגורשו ממוסדות התרבות הגרמנית במהלך המחצית הראשונה של 1933 מבלי שאיש יפצה פה וימחה על כך.

יוצרי ההצגה, האנס-וורנר קרוזינגר, והצוות שלו חקרו לעומק מסמכים אותנטיים השמורים בארכיון המדינה. התוצאה היא קולאז' מיוחד במינו של חוויית שיקום הזכרון הקולקטיבי. בסוף המופע, הבמה תהפוך לחדר קריאה והקהל יוזמן לתת מבט קרוב אף יותר, אישי אף יותר, במסמכים האותנטיים אשר נחשפים לראשונה לקהל.

ההצגה מבוססת על פרוייקט אבני זיכרון שנוצר על ידי האמן רוב דמינג והוא מוכר למי שמהלך כיום ברחובות של ערים רבות בגרמניה. על אבני מדרכות נחרטו שמותיהם של יהודיות ויהודים שהתגוררו לא רחוק מהמקום בו האבן נמצאת. הפקת התיאטרון הזאת משמשת זכרון לכל שאר האמנים ששמם נשכח מאז.

 

המופע בגרמנית עם כתוביות בעברית

*אנחנו ב"הבית" מתחילים בזמן. המופע מתקיים באולם שאינו מאפשר הכנסת מאחרים לאחר תחילתו.*


תאריכים וכרטיסים

29 למאי, שלישי בשעה 20:00   לרכישת כרטיסים


30 למאי, רביעי בשעה 20:00    לרכישת כרטיסים

חזרה ללוח המופעיםקרדיטים

במאי: האנס-וורנר קרוסינגר 

עיצוב תפאורה תלבושות ווידאו: רוב מונן 

עיצוב סאונד: דניאל דורש 

תסריט: רגינה דורה 

דרמטורגיה: אנלינה שוט, יאן לינדרס 

משתתפים: ורוניקה באכפישר, אנטוניה מוהר, ג'ונתן ברוקמאייר, גונאר שמידט 

בתמיכת מכון גתה