תכנית א' | פסטיבל ריקודי חדר #33 // 28 בדצמבר

פסטיבל ריקודי חדר #33


תכנית א': 
תיבה קטנה קטנה מאת שלי פלמון | כל עבודה שלי היא תיקון של העבודה הקודמת מאת אורי טורקניץ | 'ריקוד עם'  'שכיבות וישיבות', חיבור עמוס חץ, ביצוע אורלי גוט, זהבה בורנובסקי, חומי איינבינדרתיבה קטנה קטנה | יצירה וביצוע: שלי פלמון

תלבושות: ישעיהו רבינוביץ
מוסיקה: זואי פולנסקי
תודות: בית הספר לתיאטרון חזותי

בית, מרחב שמקיף אותי, כמו העור או כמו מקלט, תיבה קטנה ששטה בזרם הנהר, יורדת זורמת מטה מטה . זוהי עבודה הבוחנת מנגנונים פיזיים וריגשיים של הסתתרות ויציאה כשהגוף עצמו מהווה מרחב של ביתיות וזרות.

שלי פלמון, ילידת 1977, חיפה , רקדה בלהקתם של ליאת דרור וניר בן גל , בוגרת של האקדמיה למוסיקה ולמחול ובית הספר לתיאטרון חזותי. משנת 2005 יוצרת עבודות מחול, וידאודנס ופרפורמנס שהוצגו בפסטיבלים שונים בינהם: פסטיבל ריקודי חדר, כנס פרפורמנס, התחרות לקולנוע ניסיוני של פסטיבל הסרטים בירושלים, הביאנלה לאומנות הרצליה, פסטיבל א- ז׳אנר, אינטימדנס, זירת מחול וגוונים במחול.

מלמדת כיום בבית הספר לתיאטרון חזותי, בניסן נתיב ובאקדמיה למוסיקה ולמחול.

----

כל עבודה שלי היא תיקון של העבודה הקודמת | כוריאוגרפיה: אורי טורקניץ

ביצוע: גיא דולב ואורי טורקניץ

בעבודה הזאת אני רוצה לתקן טעויות שעשיתי בעבודה הקודמת שלי. גם בעבודה הקודמת ניסיתי לתקן טעויות שעשיתי בעבודה הקודמת-קודמת, שגם היא הייתה ניסיון לתקן טעויות בעבודה הקודמת-קודמת-קודמת. כל עבודה חדשה שאני יוצר, למעשה, היא ניסיון לתקן את אלו שבאו לפניה. וגם העבודה הזאת!

אורי טורקניץ הוא כוריאוגרף ואמן הגר כיום בתל-אביב. אורי חזר לישראל אחרי שהות של עשר שנים בגרמניה ושבדיה, במהלכן סיים תואר שני בכוריאוגרפיה באוניברסיטת שטוקהולם תחת הנחייתו של הכוריאוגרף מרטן שפנברג. הוא פרסם אוסף ראיונות עם אמנים ידועים משנות ה80 בגרמניה במגזין הסלובני Maska. בעבודותיו הוא עוסק בהיסטוריה, סיפור נרטיבים והיחס בין האישי לציבורי. מסביב לנושאים האלה הוא יוצר עבודות מחול, טקסטים ואירועי אמנות.

----

'ריקוד עם'  'שכיבות וישיבות' | חיבור: עמוס חץ, ביצוע: אורלי גוט, זהבה בורנובסקי, חומי איינבינדר

עמוס חץ כותב: אלו ריקודים שחוברו בשנות השבעים של המאה הקודמת בכתב התנועה אשכול וכמן, ובוצעו בהופעות של 'אנסמבל תנועות'. הריקוד נלמד שוב מהפרטיטורה הכתובה על ידי אורלי גוט, זהבה בורנובסקי וחומי איינבינדר.  
המעשה מוכר בעולם המוסיקה אך הוא עדיין חדש בעולם הריקוד.
גם בריקוד, כמו במוסיקה, הפרטיטורה מטילה על המבצע את המשימה להפיח רוח חיים בכתוב.
תהליך הלמידה והפיכתו לביטוי של הרוקד הוא מעשה יצירה.

אורלי, זהבה, חומי כותבות: לפני יותר משלושה עשורים רקדנו את הריקודים 'שכיבות וישיבות' ו'ריקוד עם'.                          
שני הריקודים מושתתים על סדרות זהות המופיעות בתנועות, במצבים ובאיברים שונים.
אנו שבות אל המשפטים הנודדים מראש לזרוע מרגל לראש, מישיבה לשכיבה, בין צורה אחת לדומה לה ברצף דומה המשתנה כל העת.
מעשה השיחזור הוא מחוות תודה שלנו לעמוס, ולזכרונות הגוף המתנועע.

אורלי גוט, בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול, רקדנית ומורה לתנועה. רקדה ב'אנסמבל תנועות' בהנחיית פרפ' עמוס חץ.

זהבה בורנובסקי, בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול, רקדנית מורה ויוצרת, מנהלת אולפן מחול. רקדה ב'אנסמבל תנועות' בהנחיית פרפ' עמוס חץ.


חומי איינבינדר, בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול ולימדה בה שנים רבות. למדה מחול פוסט מודרני בניו יורק.  רקדה ב 'אנסמבל תנועות' בהנחיית פרפ' עמוס חץ ובמסגרת זו הופיעה בארץ ובחו"ל. שותפה למיכל שושני בעבודה על פרויקט שחזור וכתיבה מחדש של ריקודים ראשונים של נועה אשכול, מתוך הספר movement notation, 1958.


28 בדצמבר רביעי 21:00  לרכישת כרטיסים