[משוכפל] תכנית ב' | פסטיבל ריקודי חדר #33 // 29 בדצמבר

פסטיבל ריקודי חדר #33

תכנית ב':
בית מאת ענת דניאלי | ריקוד בחדרי חדרים יוצרים-מבצעים רן בן-דרור, דרור שובל, תמיר פרידריך, מתווה והדרכה עמוס חץבית | יוצרת: ענת דניאלי
ביצוע: ענת דניאלי וקימ טייטלבאום

'בית' הוא הפרק השלישי בסדרת התפילות של הפרוייקט 'מקדשים רכים', שבו הגוף הוא מקום הנביעה וההתרחשות של התפילה האנושית, וממנו נע באזורי המודע והתת מודע, למעלה אל הנשגב, אל המדומיין הקיים ו\או המומצא.
במסגרת הפרוייקט חוברה כוריאוגרפיה לכל אות לפי צורתה הגרפית כדי לבטא טקסט מילולי, באופן שמערב את הגוף כולו בתנועות הכתיבה.
הכוריאוגרפיה יוצרת התפילה תנועתית שהיא גלויה וסודית בו זמנית. כמו מכושפת.

ענת דניאלי, כוריאוגרפית מורה ורקדנית, מתבוננת על העולם כמופע כוריאוגרפי, מארגנת ותופסת את המציאות באופן שכל מה שמתרחש ומתקיים הוא חומר ולכן גם נתון להתפתחות, צמיחה ויצירה. תפיסה זו מתבטאת ברצון שלא להפריד בין תהליכי היצירה האמנותיים ולבין החיים עצמם.

דניאלי יצרה ללהקת בת שבע וללהקות מחול אחרות, הקימה ויצרה במסגרת  להקת מחול ענת דניאלי עבודות רבות בשנים 1994-2008. בשנת 2009 הקימה בשיתוף עם טל גרבינסקי את מרכז כלים I גוף לעבודה כוריאוגרפית בבת ים. בכלים קידמה פיתוח מרחבים לתהליכים יצירתיים של צמיחה אישית, קבוצתית וחברתית. זכתה השנה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו, וכן בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה, פרס היצירה של משרד התרבות המדע והספורט, פרס שר החינוך והספורט ליוצרים צעירים, פרס גוונים במחול ופרס גרטרוד קראוס.

בקיץ 2021, סיימה  את תפקידה בהובלה  של מרכז כלים והיא מקדישה את זמנה ליצירה, להופעות בפני קהלים מגוונים ברחבי הארץ, ולהוראת ומחקר של 'כוריאוגרפיה שימושית' לכל.

----

ריקוד בחדרי חדרים | פרויקט משותף
יוצרים-מבצעים: רן בן-דרור, דרור שובל, תמיר פרידריך
מתווה והדרכה: עמוס חץ

מתחילת פסטיבל רקודי חדר כללתי בו לצד ריקודי סולו, ריקודים שהם פרי מתווה וליווי שלי ביצירת יוצרים-מבצעים.
את הפרויקט 'ריקוד בחדרי חדרים' יזמתי באמונה שיוצרים-מבצעים מאירים מבנים חדשים ובביצועם האותנטי,
פתוחים להשפעות הדדיות ויוצרים ריקוד משותף.
זהו ריקוד שקיבל השראה מתנועתנו במרחב המגורים.
בו אנו נעים בין האופקי לאנכי, בהקשבה לתחושות, לרגשות, לדימויים ולמחשבות שחולפים בנו.
השמיכה, הכסא, המעיל, העיתון, מודפסים בגופנו ובדימיוננו, והופכים לתנועות, למעשה אמנות - לריקוד.

רן בן דרור, מופיע יוצר ומנחה. זוכה ׳פרס שרת התרבות למבצע יחיד׳ ופרסים נוספים. בעל תואר שני, M.Dance, מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. יצירתו נשענת על הקשר בין הגוף והתודעה, נוגעת בספקטרום ה׳חופש׳ ובגבולות של מרחבים לביטוי.

דרור שובל, בוגר הסדנה להכשרת רקדנים בחיפה. בוגר המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית- באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים. רקדן בקבוצה לריקוד קאמרי ע"ש נועה אשכול וחבר בצוות הארכיון של הקרן ע"ש נועה אשכול.

תמיר פרידריך, מוזיקאי,מלחין ויוצר רב תחומי החי בירושלים. בעבודותיו עוסק במפגש בין סאונד וגוף, באופנים שונים של אילתור ובעבודה עם הקלטות והגברה של המרחב הציבורי. בעל תואר ראשון בקומפוזיציה רב תחומית מטעם האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. למד במסלול לכוריאוגרפיה באקדמיה. חבר יוצר במקהלת גיא בן הינום, חבר וממייסדי קבוצת היוצרים הרב תחומית - ''סדק''.


29 בדצמבר חמישי 21:00  לרכישת כרטיסים