מחול בבית: סטודיו פתוח // קבוצת כרמלה

תיאטרון הבית ממשיך עם סדרת מופעי הסטודיו, בכל סוף שבוע אחרון של כל חודש, מציעים לקהל שלנו לבוא להופעות סטודיו אינטימיות של מיטב יוצרי המחול העצמאיים בישראל. מרחק אפס מהרקדנים והפרפורמרים, עבודות חדשות, רצות או בתהליך והקהל משלם בסוף המופע כראות עיניו - אין מכירת כרטיסים מוקדמת אך ניתן להשאיר הודעה בטלפון או במייל ולשמור מקום.


הגוף כנדודים

קבוצת מחול כרמלה
ניהול אמנותי: נועה שילה
רקדניות הקבוצה: נוי לנץ, נועה גלבוע, נועם אילן, נטלי דשתי ימין, דפנה יוסף, איילת אברהם, חן מסיל, גאות ניב, זואי דרורי וורבוף.
יוצרים: מורן זילברברג, נעה דר, עידן כהן, דורון רז ונועה שילה.


 23-24 בפברואר, ששי ושבת בשעה 21:00  לשמירת מקום
*אנא ציינו בהודעה לאיזה תאריך לשמור

לשמירת מקום טלפונית: 03-9054421


תכנית הערב

Women of the world
---דואט לשתי נשים---
כוראוגרפיה: דורון רז
מוזיקה: Jim O'Rourke, Women of the world

קטע קצר מתוך היצירה "אגם הברבורים"
---דואט לשתי נשים---
כוראוגרפיה: עידן כהן
העמדה: נועה שילה
מוזיקה: P.I Tchaikovsky

קטע קצר מתוך היצירה "ארניקה"
---דואט לשתי נשים---
כוראוגרפיה: נעה דר
העמדה: נועה שילה
מוזיקה: פרידריך הנדל

חסידות
"מחכה לחסידות ולעדר הפילים
הן תצנחנה כאלפי מצנחים
והם ילכו ברגליים כבדות
כשיירה של אימהות"
כוראוגרפיה: מורן זילברברג
מוזיקה:  Hallelujah - Leonard Cohen  בביצועו של Jeff Buckley

בנוסף, יופיעו שתי יצירות בבכורה של היוצרות: נועה שילה ודורון רז


קבוצת המחול כרמלה פועלת בבית הסדנא למחול עכשווי בחיפה בניהולה של עדה אורני. הסדנא פועלת כ-20 שנה, הכשירה רקדנים וכוראוגרפים רבים הפעילים בתחום המחול המקצועי הארצי והבינלאומי. הקבוצה מהווה מסגרת מקצועית לבוגרי המסלול הדו שנתי בה הם מעמיקים את התפתחותם המקצועית בתחום המחול. כחלק משאיפותיה, יצירת קבוצת מחול עכשווי שמופיעה ופעילה בעיר חיפה וסביבתה. משנת 2017 מנהלת את הקבוצה נועה שילה, רקדנית, מורה ויוצרת עצמאית. הקבוצה מונה כ-10 רקדניות חלקן בוגרות הסדנא להכשרת רקדנים בחיפה וחלקן הגיעו ממסלולים שונים ומגוונים מרחבי הארץ. קבוצת מחול "כרמלה" הופיעה עד כה במוזיאון בר-דוד בברעם כחלק מפירוק התערוכה "ארכיאולוגיה של אחרות" של האמנית אתי אברג'יל, במוזיאון חיפה לאמנות כחלק מאירועי "חג החגים", גלריית "אטליה שמי" בכברי, תאטרון הסטודיו בחיפה ועוד.

"...הצעד הפשוט והישר הוא התנועה הקשה ביותר בריקוד. הוא זה האוצר את המתח בין אני לאחר, בין גוף לתודעה, בין פשטות למורכבות, בין ביצוע להופעה, ובין שליטה ושחרור. בתרבות המערב המודרנית התודעה נתפסת כ"בית" ואילו הגוף כ"נדודים". הבית הוא המקום הקבוע, היציב, מחוז הרציונליות וחוף המבטחים של התבונה; מקום של מחשבה רוחנית מופשטת. אילו הגוף- בגלל אופיו המתפשט, הלא יציב, הנזיל והמשתנה- נמצא "בחוץ", 'נע ונד' כמו חוטא קדמון שהוגלה ממקומו ומצוי לכן בתנועה מתמדת, נגרר אחרי קורותיו ועתותיו המשתנים..." טל כוכבי      

קבוצת מחול כרמלה תופיע ביצירות מאת נעה דר, עידן כהן, מורן זילברברג ודורון רז. בבכורה, יועלו שתי יצירות מקוריות שנוצרו עבור רקדניות הקבוצה מאת היוצרות דורון רז ונועה שילה.