מחול בבית: סדנה בהנחיית לילך לבנה // 23 בפברואר

סדנת תנועה, גוף, דימוי, נוכחות עם לילך ליבנה.

בסדנא נתנסה בגישה לגוף ולתנועה אשר מהותה היא להתעלות מעל לדימוי הנראה ולגלות איזה תנועה מתגלה ברגע שמרווחים בין הגוף לבין הדימוי. הסדנא שמה דגש על הנוכחות של הפרפומר/ית ועל היחס שלו/ה בין הגוף שלו/ה, למבט החיצוני ולדימוי שמופיע ונותנת כלים לשכלול הפוטנציאל של כל פרפורמר/ית.

הסדנא מיועדת לשחקנים/יות, פרפורמרים/יות, רקדנים/יות וכל מי שרוצה לשכלל את אפשרויות התנועה, הנוכחות והמחשבה אודותיהם.

בסדנא נתמקד באיך להפוך את התנועה הבלתי נראית לנראית וכך להעצים את הנוכחות ואת מנעד התנועה של כל משתתף/ת, נעסוק בגוף הנראה, בגוף המושטח, בגוף הבלתי נראה, בריקוד שנמצא בין המשתתפים, באיך להיות מחובר לתנועה הפנימית ולתת לה דרך ביטוי, במודעות, בנוכחות, בריפלקסיה, בחגיגת הגוף, בסטייטים רגשיים ומנטליים ובאפשרויות שלי כרקדן/ית, מופיע/ה על במה ובכלל. בדרכים שונות נפתח את יכולות התנועה שלנו ואת היכולות הפרפורמטיביות שלנו דרך העיסוק בגוף.


לילך ליבנה, אמנית העוסקת בקשר בין תנועה, ריקוד, כוריאוגרפיה, פילוסופיה ,ריפוי וקהילה. מ- 2102 מובילה תנועה חדשה נגד ה"דימוי הנראה". עבודותיה חוקרות תמות הקשורות למגדר, לדת, לפוליטיות של הדימוי ולמופשט. הפרקטיס שלה הינו מחקר אקספרימנטלי מתמשך העוסק בגוף ובדימוי - היא יוצרת הופעות, הרצאות, מפגשים, ספרי תפילה, וידאו - כל אלו במטרה להגיע אל ה"א-דימוי" .

ביולי 2017 לימדה בפסטיבל הבינלאומי למחול הנחשב בוינה IMPULSTANZ, ביוני 2016 הציגה עבודה חדשה TRANSCENDING, for peace בביאנלה לאמנות בסידני, אוסטרליה, בינואר 2017 התחילה שיתוף פעולה עם הכוריאוגרף רוברט שטיין (אמסטרדם, מקסיקו), ביוני 2017 השתתפה בכנס על מחול, פרפורמנס ופילוסופיה, באוניברסיטה Coventry באנגליה עם עבודתה 'תפילה אל המופשט', במאי 2015 הוזמנה להשתתף בסמינר עם תיאורטיקן הפרפורמנס הבינלאומי אנדרה לפקי . לילך מציגה את עבודויה בפסטיבלי מחול בארץ (פסטיבל עכו, הרמת מסך, צוללן, גוונים במחול, מחול חדש, חשיפה בינלאומית וכו) ובעולם בברלין, בריסל, פולין, רומניה, שבדיה, אמסטרדם ועוד..

כפרפורמרית עבדה עם הכוריאוגרפית דוריס אוליך (אוסטריה), דבורה היי (ניו-יורק), וינסנט ריבאק (אמסטרדם) עוד ... למדה באקדמיות לכוריאוגרפיה ויצירת מחול חדיש באמסטרדם SNDO ,ובאקדמיה למחול בזלצבורג SEAD ולימודי תואר ראשון בחוג לפילוסופיה ומגדר באוניברסיטת תל אביב . קיבלה את מלגת ה Danceweb ב 2102 בפסטיבל IMPULSTANZ בוינה.


תאריכים

23 בפברואר, יום ששי 12:00 רישום לסדנה

חזרה ללוח המופעים


לילך לבנה

לילך ליבנה, אמנית העוסקת בקשר בין תנועה, כוריאוגרפיה, פילוסופיה, ריפוי וקהילה. מובילה תנועה חדשה נגד ה"דימוי הנראה".
"עבודותיה חוקרות תמות הקשורות למגדר, לדת, לפוליטיות של הדימוי ולמופשט. העבודה שלה היא מחקר אקספרימנטלי מתמשך - יוצרת הופעות, הרצאות, מפגשים, ספרי תפילה, וידאו - כל אלו במטרה להגיע אל ה"א-דימוי".  
הוזמנה להשתתף בסמינר עם תיאורטיקן המחול הבינלאומי אנדרה לפקי ב- 2102.  
הציגה עבודה חדשה  ביוני 2012 בביאנלה לאמנות בסידני בהזמנת peace for, TRANSCENDING האוצרים סטפני רונזטל (לונדון) והישאם חלידי (בריסל).
התחילה שיתוף פעולה עם הכוריאוגרף רוברט שטיין (אמסטרדם ,מקסיקו 2102 בינואר).
השתתפה בכנס על מחול, פרפורמנס ופילוסופיה באוניברסיטה בלונדון Coventry עם עבודתה 'תפילה אל המופשט'.  
הוזמנה ללמד בפסטיבל המחול הבינלאומי בוינה 2102ביולי  .Impulstanz  
לילך עובדת גם עם נערות בסיכון, משלבת את המחקר האמנותי שלה העוסק ב'גוף-דימוי' וב'מפגש עם האחר 'בעבודה עם הנערות.  
כפרפורמרית היא עבדה עם הכוריאוגרפית דוריס אוליך (אוסטריה), דבורה היי (ניו-יורק), וינסנט ריבאק (אמסטרדם) ועוד...  
למדה באקדמיות לכוריאוגרפיה ויצירת מחול חדיש באמסטרדם  ובאקדמיה למחול בזלצבורג ,SNDO   ולימודי תואר ראשון בחוג לפילוסופיה ומגדר באוניברסיטת תל אביב.  קיבלה את מלגת ה SEAD . עבודותיה מוצגות בפסטיבלים, מוזיאונים וגלריות בישראל (פסטיבל הרמת מסך, ב Danceweb  ,פסטיבל עכו, גוונים במחול, צוללן, מחול חדש) וונציה, פולין, רומניה, שבדיה, פורטוגל, בריסל, ברלין ואמסטרדם.